Ameliyatla Yağ Aldırmak Caiz midir?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: Basen ve karın yağlarımı aldırmak istiyorum bunun günahı var mı öğrenmek istiyorum. Orta yaşta bir bayan olarak kilolu olduğum için veya estetik olsun diye değil, sağlıklı olabilmek için aldırmak istiyorum.

Kilolu olmak insan için bir ağırlık ve sıkıntıdır. Fakat bu sıkıntıdan kurtulmak için, yağları aldırmak bir çare midir? Çare ise, sadece çare bu mudur? Yeme içmeyi kontrol altına almak suretiyle tedavisi düşünülemez mi? Yağları aldırmanın yan tesirleri yok mudur? Vücudun dengesini bozmaz mı? Bu ve benzeri soruları, bu konuları bilen ve dinini yaşayan bir doktora sormanızda fayda var. Eğer tedavi maksadıyla veya vücudum hafiflesin ve daha rahat olayım, ibadetlerimi daha güzel yapayım şeklinde bir gayeyle bunu uygun görüyorsa, ameliyat olabilirsiniz. Bunların ötesinde böyle bir zaruret ve gereklilik yoksa Allah’ın yaratmış olduğu bir vücudun yapısını bozmak sizi mesul eder.

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

57|9|O, odur ki, sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarsın diye kulu üzerine, gerçeği apaçık gösteren ayetler indiriyor. Allah size karşı gerçekten çok şefkatli, çok merhametlidir.
Sura 57