Ben bir erkeğe aşığım ancak o cevap vermiyor, ne tavsiye edersiniz?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: Ben birini çok seviyorum ve 6 7 yıldır da hiç bir beraberliğimiz yok, sadece arada konuşuyoruz. Önceden beraberliğimiz olmuştu şimdi tekrardan sürekli dua etmeye başladım evlenebilmemiz için. Ben çok istiyorum ama o hep kaçıyor. Hep onu düşünüyorum, ne yapsam fayda etmiyor, unutmak istiyorum o da olmuyor. Sürekli ağlıyorum…

İşinizi, yaşınızı, konumunuzu bilmiyoruz. Bu yüzden size söyleyeceğimiz şeyler biraz umumi hususlar olacak.

Birincisi; evlenmeyi istiyorsunuz ama sevdiğiniz insan yüz vermiyor, sizinle ilgilenmiyor. Size karşı ilgi duymuyorsa sizin onun peşinden koşturmanızın bir manası yoktur. Evlilik, karşılıklı sevgiyle kurulur. Tek taraflı sevgiyle kurulan evlilikler ya problemli devam eder ya da hiç etmez. Bu yüzden siz, sizi sevecek insan arayın. Karşılıklı rızayla bir yuva kurun ve yuvanız sevgiyle tütüp dursun..

İkincisi, sizin çok arzuladığınız ve ağlaya ağlaya peşine düştüğünüz bazı şeyler vardır ki, o sizin için aslında hayırlı değildir. Belki de Allah onun için nasib etmiyordur. Onun için isterken ölçülü istemek ve fazla ısrar etmemek gerekir. Israrla istenecek şeyler, imandır, ihlastır, dünya ahiret mutluluğudur, sıhhattir, afiyettir, insanlığın hidayetidir..

 Üçüncüsü, evlilik bir mantık işidir, his işi değildir. Hisler, çoğu zaman insanı yanıltır. Elbette severek evleneceksiniz ama bu sevgi bile mantıki esaslar içinde yerini alacak. Gelip geçici sevgilerle, hislerle, dış güzelliğe, zenginliğe vs. bakılarak yapılan evlilikler istikbal vaadetmez. Devamlı olan evlilikler; iyi düşünülerek, dinin kurallarına uygun olarak, akıl-mantık çerçevesinde yapılan evliliklerdir.

Dördüncüsü, bir sürelik beraberliğiniz nasıl geçti bilmiyoruz ama flörtü tavsiye etmeyiz. Flört hayatı, sevgiyi çoğaltmaz öldürür. Çünkü insan evlilikte yaşayacağı sevgiyi deneme dönemini flötr hayatında yapmakta ve sonra usanıp bırakmaktadır. Tanımak ve tanışmak için flört etmeye gerek yoktur. Ölçülü görüşmelerle de tanışma sağlanabilir..

Etiketler:,

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

92|15|Şiddete çok düşkün bedbahttan başkası girmez ona.
Sura 92