Bir kişi başını örtse yani İslami tesettüre riayet etse ancak namazlarını kılmasa durumu ne olur?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Bu ikisi farklı şeylerdir. Yani kişi başını örttüğü için sevabını alır veya başı açık gezme günahından kurtulur ancak namaz kılmadığı için de büyük günah işlemiş olur. Hem başını örtmese hem de namaz kılmasa, ikisinin de günahını alır.

Ancak şunu da belirtmeliyiz ki, bir Müslümanın namaz kılmaması düşünülemez. Çünkü kâinatta imandan sonra en önemli hakikat namazdır. İbadetlerin içinde en önemlisi namazdır. Bir Müslümanın ahirette ilk hesaba çekileceği amel namazdır. Dinin direği, mümin olmanın alameti ve Müslümanın nuru namazdır. Kişiyi Allah’a en çok yaklaştıracak ve Allah’ın rızasını kazanmasına vesile olacak en önemli amel yine namazdır. Ruhun gıdası ve kalbin huzuru namazdadır. Bütün ibadetleri bünyesinde barındıran yegâne amel namazdır. Bunları uzatabiliriz. Ancak namazın önem ve ehemmiyetini anlatma adına ne dersek diyelim, yine de hakkıyla onu anlattığımızı söyleyemeyiz. Bundan dolayı bir Müslüman Allah’ın kendisine bahşettiği 24 saatin bir saatini yine O’na ayırarak beş vakit namazını kılmaya çalışmalıdır. Yoksa, dünyada hakiki saadeti bulamayacağımız gibi, ahirette de büyük bir hüsrana uğramamız muhtemeldir.

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

6|121|Üzerine Allah'ın adı anılmayanlardan yemeyin. Böyle bir şey tam bir yoldan çıkıştır. Şeytanlar kendi evliyasına/dost ve destekçilerine sizinle mücadele etmeleri için elbetteki vahiy gönderirler. O şeytan evliyasına boyun eğerseniz kesinlikle müşrikler oldunuz demektir.
Sura 6