Cenaze namazı kılınan kişi erkek ise cenaze duası nasıl okunur?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

اَللَّهُمَّ اغْفِرْ لِحَيِّنَا وَمَيِّتِنَا وَشَاهِدِنَا وَغَائِبِنَا وَصَغِيرِنَا وَكَبِيرِنَا وَذَكَرِنَا وَأُنْثَانَا اللَّهُمَّ مَنْ أَحْيَيْته مِنَّا فَأَحْيِهِ عَلَى الْإِسْلَامِ وَمَنْ تَوَفَّيْته مِنَّا فَتَوَفَّهُ عَلَى الْإِيمَانِ وَ خُصَّ هَذَا الْمَيِّتَ بِالرَّوْحِ وَالرَّاحَةِ وَالْمَغْفِرَةِ وَالرِّضْوَانِ اللَّهُمَّ إِنْ كَانَ مُحْسِنًا فَزِدْ فِي إِحْسَانِهِ وَإِنْ كَانَ مُسِيئًا فَتَجَاوَزْ عَنْهُ وَلَقِّهِ الْاَمْنَ وَالْبُشْرَى وَالْكَرَامَةِ وَالزُلْفَى بِرَحْمَتِكَ يَا اَرْحَمَ الرَاحِمِينَ

Allahım! Dirimizi, ölümüzü, burada bulunanlarımızı bulunmayanlarımızı, küçüğümüzü büyüğümüzü, erkeğimizi kadınımızı mağfiret eyle! Allahım! Aramızdan yaşatacaklarını İslâm üzere yaşat, vefat ettireceklerini de iman üzere öldür. Şurada duran ölüye, kolaylık ve rahatlık verip, onu rahmetinle kucakla! Onu bağışla ve ondan razı ol! Bu kişi iyi bir kimse idiyse sen onun iyiliğini artır, eğer kötü davranmış günahkâr bir kimse idiyse Sen (rahmet ve merhametinle) onları affet. Ya Erhame’r-Râhimîn! Bu ölüyü korktuğundan emin kıl, lütfunla müjdele! Ona ikram ve yakınlıkla mukabele et!

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

5|55|Sizin gönül dostunuz Allah'tır, O'nun resulüdür, bir de rükû eder bir halde namazı/duayı yerine getirip, zekâtı vererek iman edenlerdir.
Sura 5