Çocuğun şuur altını beslemede ölçümüz ne olmalıdır?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: Ben 11 aylık bir çocuk babasıyım. Oğlumun Kuran ezan sesine aşina olması ve o sesleri sevmesi için evde sürekli Kur’an ve ezan dinletiyorum. Elimden geldiğince ben de okumaya çalışıyorum. Böyle bir şey için henüz çok mu küçük acaba, ters tepki olur mu? Yoksa yapmaya çalıştığımız doğru mu, devam edeyim mi? Teşekkür ederim.

Çocuğunuz için yaptığınız bu “şuur altı oluşturma /destekleme”faaliyetlerinizi, davranışlarınızla da destekledikten sonra korkmanıza gerek yok. Davranışlarınızla sözlerinizi desteklemeniz, çocuğun kendi hayatını mantıkî bir alt yapıya oturtmasına vesile olacaktır. Çünkü bir taraftan sözle öğrenecek, diğer taraftan bu sözlerin pratiğiyle zihin kamerasını dolduracaktır. İlerde bu türlü uygulamalara devam etmelisiniz. Yalnız o zaman yapacağınız ilave bir şey daha olacak: Çocuğa zorla yaptırmamak, sevdirerek; aklına ve hissiyatına uygun olarak besleme yapmak.

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

21|47|Kıyamet günü için adalet terazilerini kuracağız/adaleti terazilere koyacağız. Hiç kimseye zere kadar zulüm edilmeyecek. Hardal tanesi kadar birşey olsa onu ortaya getiririz. Hesapçılar olarak biz yeteriz!
Sura 21