Çocuklarımıza resimli ev eşyası almamız sakıncalı mıdır?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: Çocuklarımız spider-man’li ve barbie’li nevresim takimi istiyorlar üzerinde resim bulunduğu için almak istemedik ama bizi çok zorluyorlar böyle resimli şeylerin odada bulunmasının sakıncası var mıdır?

Bahsettiğiniz resimler ya da daha başkaları mahzurlu şeylerdir. Çocuklarınıza resimlerin, suretlerin olduğu yere meleklerin girmeyeceğini, hele spider-man gibi şeylerin birer uydurma olduğunu, bunlarla çocukların gözünü boyadıklarını ve böylece dünya çapında bazı güçlerin para kazandığını anlatın ve onları ikna etmeye çalışın. Siz tavır koyar da ikna ederseniz, zamanla vazgeçerler.. Bir de o tür garip yaratıkların çocukların zihinlerinde yer etmesine müsaade etmeyin. Onların yerine kendi gerçek kahramanlarımızı, Hazreti Alilerimizi, Hâlidlerimizi, Alparslanlarımızı, Fatihlerimizi, Yavuzlarımızı Dördüncü Muratlarımızı, Selâhaddinlerimizi, Kılıçarslanlarımızı, ayrıca peygamberlerin mucizelerini ve velîlerin kerâmetlerini anlatın. Çocuklar kahramanlık hisleriyle, fevkaladelik duygularıyla yaşarlar uzun zaman ve bu bahsettiğimiz kahramanlarımızı çok severler.

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

2|285|Resul, Rabbinden kendisine indirilene inanmıştır; müminler de. Hepsi; Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, resullerine inanmışlardır. Allah'ın resullerinden hiçbirini ötekinden ayırmayız. Şöyle demişlerdi: "Dinledik, boyun eğdik. Affet bizi, ey Rabbimiz. Dönüş yalnız sanadır."
Sura 2