Dinimi öğrenme hususunda hangi kitapları tavsiye edersiniz?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: 20 yaşındayım ve dinimiz konusunda çok geriyim. Maddi bir şey istemiyorum sizden. Sadece bana dinimizi adam gibi öğreneceğim veya eğitimini alacağım yer veya kitap teklif ederseniz sevinirim.

Bulunduğunuz yeri, şu ana kadar neler okuduğunuzu, nasıl bir kültürde yetiştiğinizi, neleri merak ettiğinizi bilmiyoruz. Bunlar, bir insana yapılacak kitap veya mekan tavsiyesinde önemli unsurlardır. Fakat biz bilmemekle beraber orta yollu bir tavsiyede bulunalım: Önce iman konularında yazılmış eserleri, bunlarla beraber aynı zamanda ibadetle alakalı kitapları, bunlarla beraber yine aynı dönemde ahlaki mevzuları anlatan çalışmaları okuyabilirsiniz. Aslında bu üçünü de birleştiren güzel bir çalışma var. Bu kitap bir ilmihal. Adı: Bir Müslümanın Yol Haritası (İman-İbadet-Ahlak) Işık Yayınları.  Bizim setimizde ana sayfada resmi de var. Bu ilmihali baştan sona okumanızı tavsiye ederiz.

Bununla beraber, imanla alakalı olarak, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin “İnancın Gölgesinde 1-2) eserini temin edebilirsiniz. Ayrıca http://www.kitapkaynagi.com da seçeceğiniz daha başka kitaplar da olabilir..

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

46|4|De ki: "Allah dışında yakarmakta olduklarınızı gördünüz mü? Gösterin bana, yerden neyi yarattılar onlar? Yoksa göklerde bir ortaklıkları mı var? Eğer doğru sözlü kişiler iseniz bundan önceki bir kitap, yahut bir bilgi kalıntısı getirin bana!"
Sura 46