Kadın için okunacak cenaze duası nasıldır?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

اَللّٰهُمَّ اغْفِرْ لِحَيِّنَا وَمَيِّتِنَا وَشَاهِدِنَا وَغَائِبِنَا وَصَغِيرِنَا وَكَبِيرِنَا وَذَكَرِنَا وَأُنْثَانَا اَللّهُمَّ مَنْ أَحْيَيْتَهُ مِنَّا فَأَحْيِهِ عَلَى الْاِسْلَامِ وَمَنْ تَوَفَّيْتَهُ مِنَّا فَتَوَفَّهُ عَلَى الْاِيمَانِ وَخُصَّ هٰذِهِ الْمَيِّتَةَ بِالرَّوْحِ وَالرَّاحَةِ وَالرَّحْمَةِ وَالْمَغْفِرَةِ وَالرِّضْوَانِ اَللّٰهُمَّ إِنْ كَانَتْ مُحْسِنَةً فَزِدْ في إِحْسَانِهَا وَإِنْ كَانَتْ مُسِيئَةً فَتَجَاوَزْ عَنْهَا وَلَقِّهَا الْاَمْنَ وَالْبُشْرٰی وَالْكَرَامَةَ وَالزُّلْفٰی بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

“Allah’ım! Dirimizi-ölümüzü, burada bulunanlarımızı-bulunmayanlarımızı, küçüğümüzü-büyüğümüzü, erkeğimizi-kadınımızı mağfiret eyle! Allah’ım! Aramızdan yaşatacaklarını İslâm üzere yaşat, vefat ettireceklerini de iman üzere öldür. Şurada duran ölüye, kolaylık ve rahatlık verip, onu rahmetinle sarıp sarmala! Onu bağışla ve ondan razı ol! Bu kişi iyi bir kimse idiyse sen onun iyiliğini artır, eğer kötü davranmış günahkâr bir kimse idiyse sen rahmet ve merhametinle onu affet. Ya Erhame’r-Râhimîn! Bu ölüyü korktuğundan emin kıl, lütfunla müjdele! Ona ikram ve yakınlıkla mukabele et!”

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

39|65|Yemin olsun, sana da senden öncekilere de şu vahyedilmiştir: Eğer şirke saparsan amelin kesinlikle boşa çıkar ve mutlaka hüsrana düşenlerden olursun.
Sura 39