Kısmetim kesilmiş olabilir mi?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: 35 yaşına gelmiş olmama rağmen evlenmeye niyet ettiğim kızlar veya çevremden bana uygun görülen kızların kısmetini açıyorum hepsi 15-20 gün içinde kısmetleri açılıyor ya sözleniyor yada görücüleri geliyor. Acaba kısmetim kesilmiş olabilir mi?

Allah (cc), hiçbir insana bir başkasının kısmetini bağlama imkan ve salahiyeti vermemiştir. Bu sebeple, kısmet bağlanması diye bir olay olamaz. Ama kısmet beklenmesi diye bir gerçek olur.

Her sıkıntı, bir günaha kefarettir ya da bir derecenin artmasına vesiledir. Meseleye bir bu açıdan bakın.

İkincisi, siz gerekli sebepleri yerine getiriyor musunuz? Bunu kontrol edin. Bu sebepler, dinî kaideleri yerine getirmek veya insanî olarak makul davranmak şeklinde olabilir.

Üçüncüsü, kendinizde olağanüstü bir durum görmeyin. Bu, insanı gurura veya ümitsizliğe sürükler. Öyleyse, her şeyi bir imtihan olarak kabul edin. Zaten öyledir de..

Dördüncüsü, falcılara gitmeyin. Onlardan beladan başka bir şey görmezsiniz. Duaya ve gayrete sarılın. Allah’tan her şeyin hayırlısını dileyin.

Beşincisi, her işte Allah’ın hikmetlerini görmeye çalışın. Böylece, bunalıma girmez aksine hayatınızı renkli ve manalı hale getirmiş olursunuz. Allah, yardımcınız olsun.

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

77|47|Vay haline o gün, yalanlayanların!