Peygamber Efendimiz’in (sav) sevgisine layık olabilmek için neler yapmalıyız?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: Peygamber Efendimiz’in (sallallahu aleyhi ve sellem) sevgisine layık olabilmek için neler yapmalıyız, nasıl davranmalıyız? Okuyabileceğimiz özel dualar var mı?

Bu konuda bildiğimiz hususi bir dua yok. En hususi dua, insanın gönlünün sesidir. Gönlünüzden geldiği gibi dua edin Efendimiz’in (sallallahu aleyhi ve sellem) sevgisini kazanmak için. Şunu da unutmamak gerekir: Esas olan, O’nu sevmektir. Çünkü O’nun tarafından sevilmek O’nu sevmemize bağlıdır.

Sünnet-i Seniyye’yi yaşamak, Efendimiz’i bizzat hayatımızın içine misafir etmek, bizi O’na O’nu da bize sevdirecek biricik amildir. O’nu yaşamaya çalışmadan, sevdiğimizi söylemek manasız olur. O’nu sevmek ve yaşamak için tanımamız gerekir. Tanıyan, sever. Tanımanın bir yolu da hayatını anlatan kitapları okumaktır. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Sonsuz Nur adlı kitabı, Efendimiz’i nasıl anlamamız ve tanımamız gerektiğini anlatan, Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu zamanda olsaydı nasıl davranır, nasıl yaşardı sorusunu cevaplayan bir kitaptır. Dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

14|44|İnsanları, azabın kendilerine ulaşacağı gün konusunda uyar. O gün, zalimler şöyle derler: "Ey Rabbimiz! Bizi yakın bir süreye kadar geri bırak da çağrına cevap verip resullere uyalım." Daha önce siz, kendiniz için çöküş ve bitiş yoktur diye yemin etmediniz mi?
Sura 14