Allah’ın birliği, tek oluşunu anlamada aklımdaki vesveselerin gitmesinde yardımcı olabilir misiniz?

Sorular ve CevaplarıKategori: MuhtelifAllah’ın birliği, tek oluşunu anlamada aklımdaki vesveselerin gitmesinde yardımcı olabilir misiniz?
Misafir önce 4 sene sordu
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Allah’ın birliğini tek oluşunu anlamamda aklıma gelen vesveselerde yardimci olabilir misiniz? Vesveseler şöyle; Bu kainatı Allah yaratmıştır ama bu kainat dışında başka kainat ve (hasa) bu kainatı yaratan başka ilah var diye vesvese geliyor. Yani haşa Allah’ın dışında başka ilah varmış da ve o da kendi kainatını insanlarını yaratmış diye vesveseler geliyor. Bu vesveselerden kurtulmak icin yardimci olabilir misiniz?

1 Cevaplandı
En iyi cevap
Hikmet.Net Admin’in profil fotoğrafıHikmet.Net Admin Personel cevaplandı 4 sene önce
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Vesveseyi yenmek için öncelikle paniklememek, sonra ona aldırmamak, sonra da üzerinde durmamak gerekiyor. Vesvese, üzerinde duruldukça şişer ve sahibini yutar Allah korusun.
Vesveseye karşı diğer bir çare de, bilgi sahibi olmaktır. Allah’ın varlığı birliği konusunda vesvese geliyorsa bu, tevhit delillerini bilmeyi gerektirir. Bu konuda şu adresi tavsiye ederiz:
Allahın Varlığının Delilleri (Tevhit Delili)
Allah vesveselerden muhafaza etsin.
Selametle kalın