Bilmeden kul hakkına girmiş isem ne yapmalıyım?

Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Sorular ve CevaplarıKategori: Helal-Haramlar (Yiyecek İçecekler, Giyim Kuşam, vb.)Bilmeden kul hakkına girmiş isem ne yapmalıyım?
Bir kimse önce 1 sene sordu

Selamün aleyküm, hayırlı geceler. Uzun zaman önce, sosyal medyada ünlü bir bayanın, saçı açık halde bir fotoğrafını paylaşmıştım. O zamanlar bunun yaparak günah işlemiş (hem o bayanın fotoğrafını paylaştığım için kul hakkı hem de sosyal medyada bulunan erkek arkadaşlarımın, o bayanın avret bölgesini görmesine sebep olup, yine kul hakkı günahını işlemiş) olabileceğimi bilmiyordum. Günah olduğunu öğrendikten sonra, bu fotoğrafı paylaştığım aklıma geldiği zaman hemen sildim. Ama yine de kafama takıldı; şimdi ben günah işlemiş oldum mu? Çünkü bilmeden yapmıştım. Ve eğer günahsa, sosyal medyadaki bütün erkek arkadaşlarımdan, görmüş olabilecekleri için helallik istemeli miyim?

1 Cevaplandı
Hikmet.Net Admin Personel cevaplandı 1 sene önce

Bahsettiğiniz olay artık günümüzde o kadar sıradan hale geldi ki müslüman olarak artık kadınlara bakmanın caiz olup olmadığı bile insanların düşünmediği önemsemediği bir durum haline geldi. Böyle yapmasanız iyi olurdu. Ancak artık yapmışsınız. Herhangi bir kul hakkı olmaz. Sadece resmini gönderdiğiniz kişinin izni olması gerekirdi. Hayırlı günler…