Evlilik öncesi yapmam gerekenler nelerdir?

Sorular ve CevaplarıKategori: MuhtelifEvlilik öncesi yapmam gerekenler nelerdir?
Misafir önce 4 sene sordu
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Selâmün aleyküm …birini çok seviyorum o da beni çok seviyor ikimizde dini hassasiyeti olan insanlarız evlenmemize vakit var …bir süre konuştuk ama yanlış olduğunu bildiğimiz için mümkün olduğunca konuşmalara  birbirimizi sabırla beklemeye karar verdik…Çünkü biliyoruz zina olduğunu. ..hiçbir şekilde elele tutuSMA durumu olmadı. Aramızda  ..sınır …ve ben çok korkuyorum..Rabbimden daha ne kadar sabredeyim. .bana ne önerirsiniz ..Bu bekleme zarfında daha ne yapmalıyım yardimci olursaniz sevinirim teşekürler şimdiden. ..

1 Cevaplandı
Hikmet.Net Admin’in profil fotoğrafıHikmet.Net Admin Personel cevaplandı 4 sene önce
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Vakti gelmeden ateşle barutu yan yana koyuyorsunuz, patlama olmaması için neler yapmalıyım diyorsunuz hal diliyle.. Bizim diyeceğimiz şey burada, ateşle barutu yan yana koymayın, eğer koyduysanız patlama meydana gelmeyecek şekilde ayırın şeklinde olur. 
Bu noktadan sonra size düşen şey, ikiniz beraber yalnız kalmamak, telefonda nikahlıymış gibi değil birer yabancı gibi konuşmak, ilişkilerinizi seviyeli, ciddi ve evliliğe hazırlık hedefli geliştirmek. Bu, birbirinize karşı soğuk ve haşin olmanızı gerektirmez. Sadece seviyenin ve ciddiyetin korunmasından bahsediyoruz.. 
Bu arada birer aile ilmihali, aileye, yuvaya, evliliğe, çocuk yetiştirmeye ve karı koca haklarına dair kitaplar okuyun. 
Selametle kalın