Ödeme hakkında

Sorular ve CevaplarıKategori: MuhtelifÖdeme hakkında
Misafir önce 4 sene sordu
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Hayırlı günler, bundan yaklaşık 3-4 ay kadar önce samimi bir arkadaşım, benim başka bir arkadaşımdan aldığım ödünç arabanın içerisine bir poşet içerisinde gerekli gereksiz belgelerle birlikte yaklaşık 30.000 tl lik alacağı olduğu senetleri bırakmış. Benim arabayı ödünç aldığım arkadaşta bir kaç gün sonra, bana verdiği arabanın içerisine yine bir poşet içerisinde yakmamı istediği bir takım gereksiz kağıtları bıraktı ve benden bu poşet içerisindeki kağıtları yakmamı istedi. Ben de söz verdiğim üzere arabayı ona vermeden önce arka kısımda olan poşetleri aldım ve yaktım. Arabanın arka kısmına bıraktığı poşeti görmediğimden içerisinde kağıt bulunan tüm poşetleri yakmış bulundum. Bir gün sonra arkadaşla muhabbet ederken bir önceki gece kağıtları yaktığımı söyledim. Velhasılı olay anlaşıldı. 30.000 tl lik senetleri ile gerekli  bir takım belgeleri arabaya bırakan arkadaşım bana haber vermeden eşyalarını arabaya koymuştu ve beni uyarmadı. Şimdi bu durumda ödeme yapmam gerekir mi? Şu anda arkadaşa bir ödeme yapıyorum, kıt kanaat geçinme durumuna düştüm. Ödeme yapmaya devam mı etmeliyim, yoksa ödeme yapmamalı mıyım? Cevabınızı bekliyorum. Allah’a emanet olun. İyi çalışmalar.

1 Cevaplandı
En iyi cevap
Hikmet.Net Admin’in profil fotoğrafıHikmet.Net Admin Personel cevaplandı 4 sene önce
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Burada size emanet edilen bir şey olsaydı ve siz bu emaneti gereği gibi korumamış olsaydınız, o emanet de zayi olsaydı, onu tazmin etme mecburiyetiniz olurdu. 
Fakat burada senetler size emanet edilmemiş, öylesine konmuş, haber de verilmemişsiniz. Onun mülküne girip ya da arabasını alıp oradaki senetleri yakmış da değilsiniz. Dolayısıyla haberiniz olmayan bir şeyden mesul olmazsınız. 
Yardım etmek istemeniz ayrı bir fazilet olur ama mesul değilsiniz. 
Selametle kalın