Rent a Car arac erken teslim ucreti

Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
ozkan önce 11 ay sordu

merhabalar yurt disinda bir ulkede rent a car ve ev kiralama isi yapiyoruz.
musteriler 1 ay, 1 hafta, 1 gun onceden veya ayni gun bizzat gelerek,telefonla veya maille rezervasyon yapip o gun  geldiginde araci veya evi teslim aliyorlar,
ornegin 10 gunlugune aracin odemesini yaparak teslim aliyorlar ve  7.gun gelip ben araci iade edecegim kullanmadigim 3 gunun ucretini iade edermisiniz
veya 1 ay once irtibat kurup rezerve ettikleri araci bir kac gun once veya rezervasyon gununde iptal etmek istiyoruz diyorlar.
biz araci veya evi onlara rezerve ettigimizi ve ucreti iade edemeyecegimizi soyluyoruz. bu tur durumlarda ne yapmamiz gerekmektedir.
para iadesi yapmadigimiz ev – arabayi parasini aldigimiz gunlerde baskasina kiraya verebilirmiyiz yoksa o gunlerde bos mu tutmamiz gerekir.
 

1 Cevaplandı
Hikmet.Net Admin Personel cevaplandı 11 ay önce

Anladığımız kadarıyla burada şirketle yapılan bir anlaşma var. Şirket söylenilen, yapılan anlaşmaya göre kendini ayarlamaktadır. Bir de bu hususlar müşteriye net bir şekilde söylenmişse artık şirketin yapacak bir şeyi yoktur. Müşteri kendisini ona göre ayarlamalı ya da baştan benim erken bırakma durumum olabilir ona göre yardımcı olur musunuz demesi gerekir. Şirketinizin kuralları varsa buna uyabilirsiniz. Yani müşteri ile imzalanan anlaşma bağlayıcıdır.
Parası ödendiği halde geri verilen malları yine kiraya verebilirsiniz. Zira sizin burada bir suiistimaliniz yoktur. Müşteri kendi iradesiyle malı iade etmiştir. Allahu a’lem..