Tavsiye ettiğiniz kitaplar, kaynaklar nelerdir?

Sorular ve CevaplarıKategori: MuhtelifTavsiye ettiğiniz kitaplar, kaynaklar nelerdir?
Misafir önce 4 sene sordu
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

İyi günler.  Ben Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık doktora öğrencisiyim. Bölümümle ilgili kaynakların çoğu batı kökenlidir. Batı kökenli olunca kendi değerlerimize uzak kaldığını düşünüyorum. Psikolojik danışmanlıkla ilgi okumamı tavsiye ettiğiniz kitaplar hangileridir? Karşılıklı analiz etmek belki de alanımda yeni bakış açısı kazanmam için hangi kaynaklardan yararlanmamı tavsiye edersiniz?

1 Cevaplandı
En iyi cevap
Hikmet.Net Admin’in profil fotoğrafıHikmet.Net Admin Personel cevaplandı 4 sene önce
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Biz bu sahaya aşina olmadığımız için size şu eseri alın okuyun diye doğrudan bir yönlendirme yapamıyoruz. Ancak şunu söyleyebiliriz: Bir eseri kim yazarsa yazsın, okuyan kimse o eserden müsbet fikirleri alabilmesi ve menfi manalardan etkilenmemesi için kendi değerlerini, ölçülerini, kurallarını, bunların mantıki izahını iyi  bilmelidir. Bunun için İslamî ilimlerden bilhassa kelam, tasavvuf ve fıkha dair bilgi alt yapısı olmalıdır. Bu sahada okuyacak kitap çok ancak en başta size tavsiye edeceğimiz eserler, Bediüzzaman Hazretlerinin Risale-i Nur külliyatı ve Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kitapları.. Bunları anlayarak okursanız, başka eserlerden olumsuz olarak inşaallah etkilenmezsiniz..
Ayrıca Adem Güneş, Nevzat Tarhan, Sefa Saygılı ve Yasemin Yalçın Aktosun’un kitapları bahsettiğiniz sahalarda size yardımcı olabilir. 
 
Selametle kalın