Umre yapmak için biriktirilen para çalındı ve şevkim kırıldı, ne yapmalıyım?

Sorular ve CevaplarıKategori: MuhtelifUmre yapmak için biriktirilen para çalındı ve şevkim kırıldı, ne yapmalıyım?
Misafir önce 4 sene sordu
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Kızımın çok önemli bir hastalığı vardı.Allah’a evladıma şifa vermesi için dua ederken kızımla birlikte umreye gitmeyi adadım.Umreye gitmek için aylardır para biriktirdim.Umre parasını yatıracağım gün evime hırsız girdi.Umre parasını çaldı.Bu olay beni ve ailemi çok üzdü.Rabbimin bizi umreye çağırmadığını düşünmeye başladım.Acaba Allahım bizi istemiyor mu diye düşünüyorum.Umreye gitme şevkim kırıldı.Altı aydır kabe tv izliyordum.Şimdi içimden umreye gitmek gelmiyor.Kabe tv görünce hemen kumandadan değiştiriyorum.Allah rızası için bana bir fikir verin.Ben kızımı kabeye götürmeyi çok istiyordum.Bir yıldır bütün namazlarımda Allaha umre ziyaretimiz için dua ediyordum.Şimdi namazlarda umre için dua etmek içimden gelmiyor.ne yapmalıyım.Bana bir yol gözterirseniz duacı olurum.

1 Cevaplandı
Hikmet.Net Admin’in profil fotoğrafıHikmet.Net Admin Personel cevaplandı 4 sene önce
Yazıyı Paylaşabilirsiniz...Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Öncelikle geçmiş olsun. Allah en kısa zamanda umre nasib etsin. 
Eğer umreyi şifa bulmaya bağlamışsanız ve şu anda kızınız şifa bulmamışsa, size umre yapmak vacip değildir. 
Eğer kendi kendinize umre yapmak için söz vermişseniz, bunda da bir önceki şıkta da umre yapmak imkanlara bağlıdır. İmkanınız varsa bu sözünüzü yerine getirirsiniz. İmkanınız yoksa sözünüz düşer. Mesul olmazsınız.
Umre yapmaktan ümidinizi kesmeyin. Her şeyde bir hayır vardır. Allah kuluna zulmetmez. Belki umreye gitseydiniz daha kötü haller başınıza gelecekti. Belki altı aydır yaptığınız hazırlık size pek çok umre sevabı kazandırdı. Çünkü müminin niyeti amelinden üstündür. Yapamasanız da niyetinizle umre sevabını çoktan almışsınızdır. 
Umre niyetiyle yine hazırlık yapın.. Allah bir gün kapıları açar inşaallah. 
Selametle kalın