Eşimin beni aldattığını yeni öğrendim, ne yapmalıyım?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: Evliyim, 3 yaşında bir çocuğum var. Eşim cep telefonuyla bir erkekle 4 ay veya daha fazla zaman beni aldattı. Ona ask mesajları yazmış ama buluşup buluşmadıklarını bilmiyorum. Kendisi suçunu itiraf etti. Ben ise çocuğum ne olur kaygısala bir şey yapmadım, karıma bırakın vurmayı hakaret dahi etmedim, madden ve manen elimden gelen iyiliği yaptım. Şimdi ne yapmalıyım? Eşime güvenim haliyle kalmadı. Bu durumda evliliğim yürür mü?

Böylesi zor durumlarda, hep Kur’an ve Sünnete bağlı kalmaya kendimizi zorlamalıyız. Kur’an’da, kadından görülen olumsuz durumlarda, evvela kocası tarafından nasihat edilmesi isteniyor. Eğer vazgeçmezse, ikinci olarak yatakları ayırma ve tavır koyma emrediliyor. Yine vazgeçmezse üçüncü olarak da hafifçe dövme tavsiye ediliyor. (Nisa Suresi, 4/34) Şimdi evvela bunları yapıp yapmadığınızı kontrol edin.

Diğer bir mesele, eşinizi böyle bir şeye sürükleyen sebepleri araştırın. Size ait bir kusur var mı? Kendisini tatmin edemediniz de mi böyle bir yola saptı. Yoksa eskiden getirdiği bir alışkanlık mı var veyahut da durup dururken şeytana mı uydu? Madem kendisi suçunu itiraf etti, o zaman eşinizle bunları açık açık konuşabilirsiniz. Meselenin size bakan yönünü kendi muhasebelerinizle ele alırsınız. Eşinize bakan yönüyle, onun pişmanlık yaşayıp yaşamadığını kontrol edersiniz. Pişmanlık yaşıyorsa, tevbe eder, siz de affedersiniz ve mesele kapanır. Ama pişmanlık yaşamıyorsa ve devam etme riski varsa, yukarıdaki üç merhaleyi uygularsınız. Hâlâ devam edecekse, ailenizden ve eşinizin ailesinden bir hakem tutarsınız. Onlar arayı bulmaya çalışırlar. Bu da çözüm getirmese, boşanırsınız.. Zira öyle bir kadından ne kocasına ne de çocuklarına fayda gelmez.. Aksine nesilleri bozar atar.. Bir an önce boşanır ve yeni bir yuva kurmanın yollarını ararsınız.. Çocuğa gelince boşandığınız takdirde ona siz sahip çıkmaya çalışırsınız, uzaktan da olsa ilgilenirsiniz.. Mümkünse şartları zorlar ve üzerinize alırsınız.. Alamazsanız Allah masumların sahibidir.. İnşaallah bir şekilde onu korur..  Allah selamete erdirsin.

Etiketler:,

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

Erreur d'ouverture de https://hikmet.net/wp-content/plugins/holy-quran-random-verse-multilanguage/languages/turkish.txt
Sura Erreur d'ouverture de https://hikmet.net/wp-content/plugins/holy-quran-random-verse-multilanguage/languages/turkish.txt