Bir erkek, hamile hanımıyla ilişkide bulunabilir mi?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Hamile bir kadınla ilişkide bulunmanın dinen bir sakıncası yoktur zira Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) tarafından buna müsaade edilmiştir.[1] Ancak sağlık açısından bir zarar söz konusu olacağından şüphelenen kimseler bunu bir doktora sorabilirler. Eğer düşük tehlikesi gibi bir riskten dolayı hamileliğin belli aylarında doktor ilişkiyi yasakladıysa, eşlerin de bu yasağa uymaları gerekir.

Fakat hamileliğin ilerleyen aylarında eşler, çocuğa zarar vermeme adına daha dikkatli davranmalıdırlar. Buna göre uygun pozisyonları seçmeli, kadın da bu konuda kocasına yardımcı olmalıdır. Diğer yandan her ne şekilde olursa olsun, kadın için böyle bir münasebet zor olacaksa, erkeğin anlayışlı ve sabırlı davranması gerekir.


[1] Tirmizî, tıb, 27.

Etiketler:,

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

7|37|Yalan düzerek Allah'a iftira eden yahut O'nun ayetlerini yalanlayandan daha zalim kim vardır? İşte bunların Kitap'tan nasipleri kendilerine ulaşır, nihayet elçilerimiz onlara gelip canlarını alırken şöyle derler: "Allah'ın berisinden yakardıklarınız nerede?" Şu cevabı verirler: "Bizden uzaklaşıp kayboldular." Böylece, öz benlikleri aleyhine kendilerinin kâfir olduğuna tanıklık ettiler.
Sura 7