Peygamber Efendimiz’in (sav) sevgisine layık olabilmek için neler yapmalıyız?

Açıklama: Peygamber Efendimiz’in (sallallahu aleyhi ve sellem) sevgisine layık olabilmek için neler yapmalıyız, nasıl davranmalıyız? Okuyabileceğimiz özel dualar var mı?

Bu konuda bildiğimiz hususi bir dua yok. En hususi dua, insanın gönlünün sesidir. Gönlünüzden geldiği gibi dua edin Efendimiz’in (sallallahu aleyhi ve sellem) sevgisini kazanmak için. Şunu da unutmamak gerekir: Esas olan, O’nu sevmektir. Çünkü O’nun tarafından sevilmek O’nu sevmemize bağlıdır.

Sünnet-i Seniyye’yi yaşamak, Efendimiz’i bizzat hayatımızın içine misafir etmek, bizi O’na O’nu da bize sevdirecek biricik amildir. O’nu yaşamaya çalışmadan, sevdiğimizi söylemek manasız olur. O’nu sevmek ve yaşamak için tanımamız gerekir. Tanıyan, sever. Tanımanın bir yolu da hayatını anlatan kitapları okumaktır. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Sonsuz Nur adlı kitabı, Efendimiz’i nasıl anlamamız ve tanımamız gerektiğini anlatan, Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu zamanda olsaydı nasıl davranır, nasıl yaşardı sorusunu cevaplayan bir kitaptır. Dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

29|55|Gün olur, azap onları tepelerinden, ayaklarının altından sarıverir ve der: "Tadın bakalım, yapıp ettiklerinizi."
Sura 29