Eşim çocuk istemiyor, ne yapabilirim?

Print this pageEmail this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook0Share on Google+0

Açıklama: Yaşım 33, eşim ise benden biraz daha küçük. Eşim kesinlikle çocuk istemiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ben çocuk sahibi olmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Aslında bunun nedenini en iyi bilecek ve anlayacak sizsiniz. Bunun muhtemel birçok sebebi olabilir. Genellikle günümüzde çocuk yapmak istemeyen çiftlere baktığımızda şu şekilde sebeplerle karşılaşılıyor: Geçim sıkıntısı, kadının vücudunun bozulacağından endişe etmesi, çocukla ilgilenecek vakitlerinin olmaması, fiziki rahatsızlıklarının bulunması, çocuk yetiştirme ve bakımını üstlenme gibi meşakkatlerin altına girmek istememeleri, evliliğin keyfini çıkarma düşüncesi, eşlerin birbirine vakit ayırmak istemesi, çocuk yapmayı biraz tehir ederek evliliğe tam adapte olmak istemeleri vs. Tabi bunların yanında başka harici sebepler de olabilir. Buna göre eşinizle konuşarak onu anlamaya gayret ederek onun niçin çocuk istemediğini öğrenmeye çalışın.

Evliliğin en mühim meyvesi, semeresi ve neticesi çocuktur. Yani evlenmekten maksat ve hedef tevellüttür, çoğalmaktır. Çocuk olmayan bir aile meyvesiz ağaç gibidir. Buna göre eşinize çocuğun gerekliliğini anlatabilir, bununla ilgili kitaplar okumasını temin edebilirsiniz. Çocuk olmadığı takdirde ileride karşılaşacağınız sıkıntıları dile getirebilirsiniz. Ama en önemlisi onu anlayıp sıkıntısını öğrenmeye gayret edin. Çünkü niçin çocuk istemediğini öğrenirseniz, bunun çözümü de ona göre kolay olacaktır.

Etiketler:,

Bütün Sorular

Sitemizdeki bütün soruları aynı anda görmek isterseniz

Bir Ayet

Erreur d'ouverture de https://hikmet.net/wp-content/plugins/holy-quran-random-verse-multilanguage/languages/turkish.txt